Ženské putování

02.04.2017

Pocházíme z Ní, navracíme se do Ní, živí nás, inspiruje a i když ji někdy svou nevědomostí ubližujeme i přesto je tu s námi, učí nás, miluje a odpouští - Matka Země - Bohyně všech ročních období, stromů, vody, větru, ochráňkyně zvířat, naše léčitelka i učitelka.

Ženy se dříve či později dostávají do fáze svého života, kdy potřebují být více venku. Už se nasytily vnější moderní civilizací a potřebují se navrátit. Kam? K sobě skrze Ní - prazákladní esence ukrývající se v každé ženě, která se probouzí jsme-li na sebe doopravdy napojené a dává nám tolik darů.


Těmi nejpodpůrnějšími prostředníky k nalezení své esence jsou:

                 - láska k sobě a všem kolem nás

                 - radost z prostého bytí a z každodenního objevování toho, co ve svém životě m

                   můžeme

                - vděčnost

                - potěšení a rozkoš

                - vědomé doteky

                - tvořivost

                - pobyt v přírodě a vědomé spojení s ní.

Ať už jste žena více spirituálněji založená anebo více racionální a pragmatická, Matka Země a její dary včetně pradávných inspirujících příběhů, které jsou v ní otištěné, vám mohou dát mnoho. Každé ženě něco jiného dle toho, kam se ubírá, kým se stala, kým se stát má, co v ní zažehává oheň a co jí táhne naopak dolů. Dovolte Jí vstoupit do vašeho citlivého vnímání a stát se opět Bohyní - učitelkou lásky, potěšení a moudrosti, kterou jste ve své podstatě vždy byly. Pro sebe samou a celou svou rodinu. A to svým vlastní způsobem.

                  A jak?

Způsobů je mnoho, podstatné je najít ten svůj. Trochu experimentovat, ochutnávat, zkoušet, naslouchat si, nebát se jít do akce, nových věcí a nebát se i ztišit svou hlasitou mysl. :)

Můj způsob byl vlastně prostý - často jsem byla venku, obklopená lesy, vodou, kopci, květinami, barvami, vůněmi, krásou, všemi elementy a dovolila si ztišit se, abych zase měla důvod proto být vidět, slyšet a konat. Každé vědomé putování přírodou a zajímavými historicko-spirituálními místy ve mně něco důležitého otevřelo a něco důležitého zavřelo. Začala jsem zjišťovat, že každé místo má pro mě téma, které může být probádáno jemně a nenásilně pouhým ocitnutím se tam, ztišením se, sdílením s těmi pravými a odhalením dalších částí mé bytosti, na které je už čas.

Voda - emoce, plynutí očista; stromy a les - růst a pohled do svých kořenů; vítr, kopce, trávnaté plochy - svoboda, tvořivost, vydání se i přes překážky; poutní místa včetně kapliček, kostelů, hradů, tvrzí, kamenných oblastí - ponoření se do svého posvátného vnitřního místa, prostor pro uctění, poděkování a ztišení se; zámky, parky, květinové plochy - krása, dívčí energie radosti a potěšení, dovolit si přijímat; půda, písek, dary Země, setkání se zvířaty - pevnost, usazení a otevření se své silné ženské energii a tvořivé moci včetně schopnosti uzdravovat ... je mnoho míst a ještě více témat, které si můžeme skrze putování venku ukotvit a kultivovat správným směrem.

A po čase to už přestaly být pouze mé soukromé cesty a začala jsem podnikat ženské putování s tématy, které při svých ženských kruzích a práci se ženami vnímám jako stěžejní.

S radostí vás můžu aktuálně pozvat na ženské putování po Třeboňsku pod názvem "Nový začátek". Mnoho žen se potýká se změnami. Občas je náročné na ně být sama a potřebujeme sdílení ve skupině podobně naladěných žen beze strachu, posuzování a kritiky.


Společně tak můžeme vytvořit prostor k jemnému ošetření různých pocitů souvisejících se změnami a vydáním se na nové cesty. Je to nejen velmi podpůrné a příjemné, avšak též i tak naplňující. Popsala bych to jako koupání se v ženské lásce, pospolitosti a objevování nových možností a rozměrů. A zejména při putování/cestování. Kdykoliv se totiž hýbeme i fyzicky, hýbe se něco i v našem životě. Něco na daném místě zanecháme, pohřbíme, uctíme a vydáme se na místo nové, kam putujeme již osvěžené, nabité a radostné. Jiné místo nám naopak energii dodává a další nás nutí zamyslet se nad tím, co jsme kdesi a kdysi pohřbily s tím, že je to ukončené, nicméně můžeme zjistit, že je tam ještě důležitá informace a poselství. Putujeme-li a spojujeme se tak vědomě nejen s místy, příběhy, elementy, pocity, ale též i s tématy, které aktivně rozebíráme a inspirované přírodou nacházíme nová řešení, je to nádherná celistvá práce, která je velmiiiiii plodná. Já jsem tam jako "otevíračka" témat :), podpora, průvodkyně a mentor důležitých otázek. ♥ ,

Cítíte-li při čtení tohoto článku zvědavost, radost, zvláštní "šimrání" v těle, které vás nutí vydat se na cestu, vyrazit ven, roztáhnout křídla, rozeběhnout se, tančit a být se svou smečkou, která na vás možná čeká i na místě, kde byste to ani neočekávaly, hlídejte si ženská putování na www.vivaenergia.cz nebo v tady v sekci "Cesty". :) Pokud vás to nechává chladnými, je to absolutně v pořádku a váš způsob nalezení vnitřní esence Bohyně, je jiný. :) A jestliže tomu moc nerozumíte, ale něco tam je, něco vás na tom láká, ozvěte se a uvidíme, co se stane. :)